هدف تایپه تجارت طراحی شانگهای ساختمان

هدف: تایپه تجارت طراحی شانگهای ساختمان آسمان خراش اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ظریف اقدام نتانیاهو را ‘سیرک مسخره’ خواند

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امروز (یکشنبه) در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسن

ظریف اقدام نتانیاهو را ‘سیرک مسخره’ خواند

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران گفت: صبحگاه امروز شاهد یک سیرک کارتونی در نشست مونیخ بودیم.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امروز (یکشنبه) در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی جهت حضور در این نشست، گفت: سال گذشته کشور عزیزمان ایران پیشنهاد ترتیبات امنیتی را در خلیج فارس اعلام کرد.

وی افزود: بعضی از همسایگان ما از این وقت استفاده کردند جهت اتهام وارد کردن به ایران. ما صبحگاه امروز شاهد یک سیرک کارتونی بودیم. اجازه دهید به مباحث جدی بپردازیم.

ظریف در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: شکست داعش به این معنا نیست که ما به صورت کامل از ریشه تروریسم رها شده است ایم.

رئیس دستگاه دیپلماسی در بخشی از اظهاراتش به حمایت های به عمل آمده از صدام در تهاجمش به کشور عزیزمان ایران در ۱۹۸۰ و حمله شیمیایی علیه ایرانیان و عراقی ها اشاره کرد.

وزیر خارجه همچنین به تهاجم اسرائیل به لبنان و اشغال غیرقانونی فلسطین و تهاجم های هر روز به سوریه به وسیله این رژیم اشاره کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین عنوان کرد: سقوط جنگنده اسرائیلی در چند روز پیش نشان داد که اسطوره دولت شکست ناپذیر (اسرائیل) فرو ریخته است.

وی به بمباران یمن به وسیله عربستان نیز پرداخت.

وزیر خارجه در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: ما در منطقه خود از نتیجه های گزینش های اشتباه متضرر می شویم.

رئیس دستگاه دیپلماسی معتقدیم ما خواستار منطقه ای قدرتمند هستیم ما نمی خواهیم در منطقه هژمون باشیم.

چرا که وقت هژمون گذشته است.

وی امنیت را وابسته به همکاری منطقه ای خواند.

ظریف با اشاره به برجام خاطرنشان کرد: برجام یک الگوی بازی با حاصل جمع جبری صفر نبود.

به گزارش فارس، مدیر دستگاه دیپلماسی در ادامه سخنانش عنوان کرد: کشور عزیزمان ایران پیشنهاد مجمع گفت وگوی منطقه ای را دادیم و هنوز این پیشنهاد روی میز است آیا که تنها آلترناتیو جهت این منطقه است.

وزیر خارجه کشورمان گفت: ما باید درک کنیم که نیاز به کارها در همه زمینه ها جهت تقویت اعتماد متقابل بین کشورهای حوزه خلیج فارس وجود دارد.

ظریف همچنین همتایان خود در حوزه خلیج فارس را دعوت کرد به به کشور عزیزمان ایران بپیوندند جهت عملیاتی کردن واقعی این پیشنهاد.

وزیر خارجه در پاسخ به سؤالی راجع به سفر روحانی به هند خاطرنشان کرد: ما به دنبال زیاد کردن سرمایه گذاری های کشور عزیزمان ایران و همچنین هند هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: اگر احساس کنیم آنچه که در برجام رخ می دهد در جهت منافع مان نیست، به گونه ای پاسخ می دهیم که باعث پشیمانی دیگران شود.

وی با اشاره اجرای برجام به وسیله کشور عزیزمان ایران و پایبندی جمهوری اسلامی به تعهداتش در چارچوب این توافق، خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش فریبکارانه نتانیاهو برجام حفظ خواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: درصورتی که عربستان سعودی علاقه مند به گفت وگوی جدی باشد، ما معتقدیم بحرانی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان وجود ندارد.

به گزارش فارس، ظریف صبحگاه امروز جهت شرکت در این نشست وارد مونیخ شد و در حاشیه آن با بعضی همتایان خود از جمله وزرای خارجه ارمنستان و گرجستان دیدار و گفت وگو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ نیز در سفر به آلمان در پنجاه و سومین اجلاس کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافت و ضمن ایراد صحبت در حاشیه این نشست مشورت هایی را با بعضی مقامات شرکت کننده داشت.

ظریف اقدام نتانیاهو را ‘سیرک مسخره’ خواند

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | دستگاه | ایرانیان | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs