هدف تایپه تجارت طراحی شانگهای ساختمان

هدف: تایپه تجارت طراحی شانگهای ساختمان آسمان خراش اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال زیاد کردن قیمت درتابستان ، اوراق تسه به ۵۷ هزار تومان رسید

با توجه به کم کردن تقاضای خرید اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس، قیمت این اوراق امروز به ۵۷ هزار تومان رسید ولی احتمال زیاد کردن آن به بالای ۷۵ هزار تومان در مرداد

احتمال زیاد کردن قیمت درتابستان ، اوراق تسه به ۵۷ هزار تومان رسید

اوراق تسه به ۵۷ هزار تومان رسید/ احتمال زیاد کردن قیمت درتابستان

عبارات مهم : بازار

با توجه به کم کردن تقاضای خرید اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس، قیمت این اوراق امروز به ۵۷ هزار تومان رسید ولی احتمال زیاد کردن آن به بالای ۷۵ هزار تومان در مرداد ماه وجود دارد.

به گزارش مهر، بر اساس تحلیل های بازار مسکن، طی ۶ سال اخیر همواره با کم کردن میزان معاملات در دو ماه نهایی هر سال و ابتدایی سال بعد از آن با کم کردن شدید معاملات مسکن مواجه می شویم. طی دو ماه اخیر نیز این اتفاق رخ داد و همانطور که آینده نگری می شد به علت تعطیلات نوروزی با کم کردن شدید معاملات مسکن طی سه هفته اخیر روبه رو بوده ایم.

کاهش معاملات مسکن اگرچه تأثیری در کم کردن قیمت مسکن نداشته هست، ولی به علت کم کردن تقاضای خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن (اوراق تسه) در بازار سرمایه ـ فرابورس ـ قیمت این اوراق طی هفته های اخیر با کم کردن مواجه شده است است.

احتمال زیاد کردن قیمت درتابستان ، اوراق تسه به ۵۷ هزار تومان رسید

به گزارش مهر، طی امروز (شنبه ۱۸ فروردین) اوراق تسهیلات مسکن صادره در تیر ماه ۹۶ به قیمت ۵۷ هزار و ۱۰۰ تومان و اوراق صادره در مرداد و شهریور ماه به قیمت ۵۷ هزار ۸۰۰ تومان به فروش رفته هست. امروز همچنین اوراق صادره در ماه های مهر، آبان و آذر ۹۶ نیز در بازه ۵۸ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۵۸ هزار و ۶۰۰ تومان در فرابورس به فروش رفت.

این در حالی است که قیمت اوراق تسهیلات مسکن در ماهای مهر ماه تا بهمن ماه سال گذشته با قیمت های ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان در نوسان بود و این جهت نخستین بار طی شش ماه اخیر است که قیمت اوراق تسهیلات مسکن به کمتر از ۶۰ هزار تومان می رسد. ضمن اینکه احتمال کم کردن آن در روزهای آینده تا ۵۳ هزار تومان نیز وجود دارد.

با توجه به کم کردن تقاضای خرید اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس، قیمت این اوراق امروز به ۵۷ هزار تومان رسید ولی احتمال زیاد کردن آن به بالای ۷۵ هزار تومان در مرداد

حمیدرضا چراغی تحلیلگر بازار سرمایه و کارشناس بازار مسکن در گفت وگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: از آنجایی که در مرداد ماه سال گذشته، شاهد زیاد کردن ناگهانی میزان معاملات مسکن و استقبال از خرید و فروش آن بودیم، احتمال می رود امسال نیز بعد از اتمام ماه مبارک رمضان و در نیمه دوم تیرماه و مرداد ماه با زیاد کردن خرید و فروش مسکن مواجه شویم.

وی افزود: با توجه به اینکه قرار نیست طی امسال وام مسکن از محل اوراق تسهیلات زیاد کردن یابد و اگر زیاد کردن وامی هم به تصویب برسد، از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم خواهد بود، بنابراین با توجه به اینکه با زیاد کردن تقاضای خرید اوراق تسهیلات مسکن و نیز زیاد کردن معاملات مسکن در تابستان احتمال دارد قیمت این اوراق نیز طی ۳ تا ۴ ماه آینده مجددا به دامنه ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان برگردد که به معنی زیاد کردن قیمت ۱۵ تا ۲۵ درصدی این برگه هاست.

قابل ذکر است که خرید و فروش اوراق تسهیلات مسکن، محدودیتی ۴ ماهه از وقت خرید دارد و کسانی که قصد خرید و فروش اوراق تسه را دارند، می بایست از اوراقی که تاریخ انقضای آنها در ماه های پیشِ رو نباشد و وقت طولانی تری را مشمول بر می شود، استفاده کنند.

احتمال زیاد کردن قیمت درتابستان ، اوراق تسه به ۵۷ هزار تومان رسید

واژه های کلیدی: بازار | تسهیلات | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs